Šovakar “Riga” FC aizvadīja pirmspēdējo spēli šajā Latvijas futbola Virslīgas sezonā, un viesos aizraujošā spēlē nenosargāja 2:0 pārsvaru un cīnījās neizšķirti ar “Liepāju”. Pa vārtiem guva Felipe Brisola un Ivans Lukjanovs. 9. novembrī Skonto stadionā liksim punktu ar spēli pret “Spartaku”.

Iepriekšējā kārtā “Riga” FC nodrošināja otro čempiontitulu pēc kārtas, tādējādi šajā reizē varējām atļauties veikt vairākas izmaiņas sākumsastāvā. Roberta Ozola vietā vārtos vietu ieņēma Nils Toms Puriņš, tāpat pamatsastāvā pēc ilgāka pātraukuma tika Žoels Bopesū un Kamils Bilinskis. Divi centra aizsargi Elvis Stuglis un Herdi Prenga nevarēja spēlēt diskvalifikāciju dēļ.

Rīdzinieki spēli sāka ļoti apņēmīgi, daudz kontrolēja bumbu, taču noslēguma fāzē krietni traucēja katastrofālā laukuma kvalitāte. 11. minūtē liepājnieki palika mazākumā, kad Kamils Bilinskis viegli apspēlēja Kristeru Toberu, jau bija skrējienā, lai satiktos aci pret aci ar pretinieku vārtsargu, bet Tobers norāva mūsejo zemē. Puslaika vidū bīstamu sitienu veica Amansiu Fortešs, vārtos teicami nospēlējot Nilam Tomam Puriņam. “Riga” FC vairāk uzbruka, un 36. minūtē individuāli meistarīgi nospēlēja Felipe Brisola, kurš epizodes noslēgumā gan sita garām tālajam stūrim. Pēc puslaika uz tablo bezvārtu neizšķirts – 0:0.

Neskatoties uz spēlēšanu mazākumā, liepājniekus var uzslavēt par otrā puslaika sākumu, kad mājinieki bija aktīvi un dažas reizes bīstami pietuvojās mūsu soda laukumam. Precīzu sitienu pa Puriņa vārtiem gan nebija. 69. minūtē rezultātu atklāt varēja Žoels Bopesū. Pussargs labi nospēlēja kreisajā malā, tika arī tuvāk vārtiem, pēc kā izdarīja sitienu, netrāpot vārtu tālajā stūrī. Mūsējie daudz reizes sita vārtu virzienā, tomēr liepājnieki ar pašaizliedzīgu spēli ilgāku laiku spēja nosargāt savus vārtus neieņemtus.

73. minūtē Brisolam padevās laba saspēle ar Ivanu Lukjanovu. Brazīlietis saņēma bumbu soda laukumā, kur skaisti izrēķinājās ar pretinieku un mirkli vēlāk trieca bumbu zem vārtu pārliktņa – 1:0. Uz maiņu uznākušais Lukjanovs spilgti darbojās arī turpinājumā. Vienā no epizodēm pēc Ivana sitiena mājiniekus glāba stabs, savukārt 86. minūtē ar lielisku sitienu apakšējā stūrī Lukjanovs dubultoja “Riga” FC pārsvaru – 2:0. Liepājnieki nepadevās, un izskaņa bija pārsteidzoši neveiksmīga. 89. minūtē no tuvas distances vienus vārtus atguva Emeka Fraidejs, bet kompensācijas laika otrajā minūtē Raivis Andris Jurkovskis izrāva neizšķirtu – 2:2.

Pēdējo spēli šīgada čempionātā “Riga” FC aizvadīs 9. novembrī Skonto stadionā. Pulksten 14:00 uzsāksim spēli pret Jūrmalas “Spartaku”.