Šodien Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētā Abū Dabī pirmo pārbaudes spēli aizvadīja ”Riga” FC, kas ar minimālu 0:1 piekāpās Krievijas Premjerlīgas klubam ”Krylya Sovetov”. 29. datumā rīdzinieki tiksies ar Kīņas superklubu ”Guangzhou Evergrande”.

Pret “Krylya Sovetov” cīnījāmies iepriekšējā FNL kausa izcīņā, kad izcīnījām minimālu uzvaru ar rezultātu 1:0. Krievijas spēcīgākajā čempionātā Samāras klubs pēc 16 spēlēm ar 17 izcīnītiem punktiem atrodas turnīra tabulas 13. vietā 16 komandu konkurencē. Līdere ar 34 punktiem ir Sanktpēterburgas ”Zenit” komanda.

Šī gada tikšanās reizē mača ievadā rīdziniekiem pat padevās nedaudz asāki un bīstamāki uzbrukumi, brīžiem ilgāku laiku arī spējot kontrolēt bumbu. ”Krylya Sovetov” sastāvā 10. minūtē bīstami nedaudz virs vārtiem soda sitienu no metriem 26 izpildīja pieredzes bagātais krievu pussargs Aleksandrs Samedovs.

Rīdziniekiem 15. minūtē padevās labs uzbrukums pa labo malu, kura noslēgumā sitienu pa vārtiem izpildīja Vladislavs Fjodorovs, Sergejam Rižikovam veiksmīgi darbojoties vārtos. Pirms tam ”Riga” FC bija vēl viens pusmoments Fjodorova kreisajā malā. Puslaika otrajā daļā ”Krylya Sovetov” bija pārsvars bumbas kontrolē, bija periodi, kad rīdzinieki pārāk piespiedās vārtiem, taču ļoti bīstamu sitienu pa Maksima Uvarenko vārtiem nebija. Pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Otrā puslaika ievadā pēc mūsu pašu neveiksmīgas spēles aizsardzībā, lielisks moments izveidojās ”Krylya Sovetov”, un krievu futbolisti soda laukumā visu izdarīja teicami, noslēgumā tuvajā stūrē bumbu raidot Denisam Tkačukam (0:1). 63. minūtē tika veiktas uzreiz sešas spēlētāju maiņas, bet 77. minūtē cīņā iesaistījās arī Elvis Stuglis un Darko Lemajičs. Puslaika otrajā daļā aktīvi centāmies veidot uzbrukumus, taču savu vārtu tuvumā pretinieku aizsardzība darbojās droši.

80. minūtē pēc Nila Toma Puriņa kļūdas ”Krylya Sovetov” varēja panākt 2:0, bet šoreiz veiksme bija rīdzinieku pusē – bumba tika raidīta pa vārtu stabu. Divas minūtes vēlāk Antons Zinkovskijs nonāca aci pret aci ar Puriņu, un ”Riga” FC vārtsargs komandu glāba. 86. minūtē laba rīdzinieku saspēle noslēdzās ar Felipes Brisolas bloķētu sitienu. Mača otrajā daļā bija jūtams azarts un vēlme uzvarēt no abu komandu puses, tāpēc izcēlās arī asākas epizodes, taču rezultāts vairs nemainījās – 0:1.

29. janvārī Dubaijā ”Riga” FC tiksies ar Ķīnas superklubu ”Guangzhou Evergrande”, bet rīt turpinās komandas treniņi.