Abas komandas vēlējās uzvarēt! Ne mēs, ne Ventspils nebija gatavi zaudēt! Galarezultātā izcīnījām uzvaru ar rezultātu 1:0! Vārtus guva Romāns Debelko! Sestdien brauksim ciemos pie Valmieras!

Pret “Ventspils” komandu iepriekšējās sezona ierasti bijušas ļoti saspringtas spēles, pie tam pēdējo trīs gadu laikā divas reizes esam tikušies Latvijas kausa izcīņas finālā, katrai no komandām pa reizei uzvarot pēcspēles sitienu sērijā. 2019. gadā mūsējiem pret ventspilniekiem negatīva bilance – viena uzvara (2:0), divi zaudējumi (0:1, 1:2) un viens neizšķirts (0:0).

Pirmais puslaiks no abu komandu puses bija ļoti piesardzīgs, kā rezultātā arī momenti bija ļoti maz. Labākā iespēja puslaika vidū bija Kulem Mbombo, kurš pēc Žordana Nkololo piespēles izcīnīja sev lielisku sitiena pozīciju, taču ar kreiso kāju sita pa vārtu stabu. Kopumā vienalga spēle lielākoties ritēja “Ventspils” laukuma pusē, taču nosaukt vēl kādu labu iespēju gūt vārtus ir grūti. Pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Otro puslaiku labāk iesāka “Ventspils” futbolisti, un pēc stūra sitiena ar galvu tālajā stūrī bumbu sita Kaspars Svārups, bet lieliski vārtos nospēlēja Roberts Ozols. Rīdzinieku spēlē pietrūka kustības un ātras saspēles, tāpēc treneri veica vairākas spēlētāju maiņas, laukuma malās iesaistot Vladimiru Kamešu un Jakubu Horu, savukārt uzbrukuma smailē laukumā devās Romans Debelko.

Tieši Romāns arī 79. minūtē sniedza mūsu komandai vēlamo rezultātu. Pēc ilgāka spiediena uz pretinieku vārtiem Felipe Brisola lieliski novērtēja situāciju soda laukuma tuvumā, ātri raidīja to tuvāk vārtiem, un tur Debelko no tuvas distances ietrieca bumbu vārtos – 1:0. Bez nervozām beigām gan iztikt nespējām. Izskaņā “Ventspils” ieguva vairākas standarsituācijas, vienā no epizodēm no labas pozīcijas bumbu pāri vārtiem sita Guga Palavandišvili, tomēr kopīgiem spēkiem uzvaru noturējām – 1:0.

Jau pēc spēles beigām “sprāga” emocijas. Masveida grūstīšanās rezultātā sarkanās kartītes saņēma Herdi Prenga (otrais brīdinājums) un “Ventspils” futbolisti Svārups un vārtsargs Konstantīns Mahnovskis. Jāpiemin, ka trešo spēli pēc kārtas spēli klātienē vēroja vairāk nekā 900 skatītāji, šoreiz Skonto stadionā pulcējoties 980 apmeklētājiem.

Nākamo spēli “Riga” FC aizvadīs jau sestdien, 25. jūlijā, kad Vidzemes Olimpiskajā centrā cīņa pret vietējo “Valmieru”. Šī spēle sāksies pulksten 20:00.

“Riga” – “Ventspils” 1:0 (0:0)
Vārti: Debelko 79′
Sarkanās kartītes: Prenga – Svārups, Mahnovskis (visas pēc spēles beigām)
Brīdinājumi: Kulē, Prenga, Džurišičs, Černomordijs, Ozols – Svārups, Mahnovskis, Erestavi, Mčedlišvili
Riga: Ozols, Pētersons (Rožers 81′), Černomordijs, Prenga, Kurakins, Paničs, Džurišičs, Angulo (Brizola 46′), Nkololo (Kamešs 65′), Steniu (Hora 58′), Kulē (Debelko 58′).
Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili (Kokarītis 81′), Ļotčikovs, Sahnevičs, Mamā, Genajevs (Palavandišvili 58′), Stuglis (Pjagbara 84′), Villela, Kozlovs, Svārups, Kazīms.
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs