Uzvaru sēŗija turpinās! Šovakar Latvijas futbola Virslīgas 7. kārtas spēlē “Riga” FC izcīnīja pāŗliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:1 pret “Tukums 2000/TSS”. Ar “hattrick” izcēlās Kule Mbombo, bet pa vieniem vārtiem guva Steniu un Rožers! Piektdien Rīgas futbola galvenais derbijs!

“Tukums 2000/TSS” pagājušajā gadā pilnībā dominēja Latvijas futbola 1. līgā, bet šogad komandas sastāvs būtiski mainījies, un no pagājušās sezonas nav palicis neviens leģionārs. Pret Tukuma komandu spēlējām pagājušajā gadā, kad satikāmies Latvijas kausa 1/4 fināla ietvaros. Lieliskā atmosfērā uzvarējām ar 4:0.

“Riga” FC treneru korpuss šajā spēlē veica lielas izmaiņas sākumsastāvā, dodot atpūtu vairākiem pamatsastāva futbolistiem. Pirmo reizi spēli vārtos sāka Nils Toms Puriņš, starta sastāvā devās arī Antons Kurakins, debiju piedzīoja arī Brajans Angulo. Motivācija gan komandai bija pietiekami un sākām ļoti uzbrūkoši.

Jau 3. minūtē savu fizisko spēku apliecināja Kule Mbombo, kurš no soda laukuma robežām trieca bumbu vārtos – 1:0. Rīdzinieki pilnībā dominēja laukumā un veidoja vienu uzbrukumu pēc otra. Bija vairāki nogriežņi, kad mājinieki ilgstoši netika ārā no savas laukuma puses. Puriņam pirmajā puslaikā spēlēbija jāiesaistās pāris reizes. “Riga” FC uzbrukumus veidoja visdažādākajos veidos, un 34. minūtē pēc Rožera piespēles otros vārtus guva Mbombo – 2:0. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās spēles pirmais puslaiks.

Rīdzinieki arī pēc pārtraukuma aktīvi turpināja veidot uzbrukumus, un 55. minūtē pēc Steniu piespēles soda laukumā vēlreiz teicami ieskrēja Mbombo, mirkli vēlāk noformējot sev “hattrick” (3:0). Lielā vēlme gūt arī ceturtos vārtos beidzās ar neveiksmīgu spēli savu vārtu tuvumā spēles 62. minūtē, kad pēc centrējuma no labās malas bumba epizodes noslēgumā nonāca pie tikko laukumā nākušā Raivja Vītolnieka, un pussargs ar galvu sita bumbu tuvajā stūrī – 3:1.

Pēc gūtajiem vārtiem Tukuma līdzjutēji kļuva īpaši skaļi un dzina savu komandu pēc otrajiem vārtiem, taču viesi ātri nedaudz nomierināja mājiniekus. 69. minūtē ilgstošs uzbrukums ar vairākiem sitieniem noslēdzās ar Steniu vārtu guvumu (4:1). Desmit minūtes vēlāk pēc piespēles no kreisās malas skaistā veidā uzreiz no gaisa bumbu vārtos raidīja Rožers – 5:1. “Riga” futbolistiem bija vēl vairākas iespējas gūt vārtus, taču šoreiz tas nenotika, un rīdzinieki piekto uzvaru pēc kārtas guva ar rezultātu 5:1.

Piektdien, 17. jūnijā, pirmais lielais Rīgas derbijs šajā sezonā. “Riga” FC viesosies pie RFS. Mača sākums pulksten 20:00.

Tukums 2000/TSS – Riga FC 1:5 (0:2)
Vārti: Vītolnieks 62’; Mbombo 3’, 34’ 55’, Žuniors 69’, Rožers 79’
Brīdinājums: Fjodorovs
Tukums 2000/TSS: Baturins, Jaunarājs-Janvāris, Aizgrāvis (Reingolcs 61’), Žarskis, Lūks (Ozols 46’), Gailis (Vītolnieks 61’), Bogdaškins, Mickevičs, Penkevics (Leja 80’), Pilāts (Anmanis 46’), Cetnarskis
Riga FC: Puriņš, Kurakins, Pētersons, Stuglis, Laizāns, Šarpars, Rožers, Džurišičs (Paničs 80’), Mbombo (Debelko 60’), Steniu (Fjodorovs 80’), Angulo (Brizola 65’)
Galvenais tiesnesis: Kristaps Ratnieks