Germans Māliņš. Foto: Futbola Virslīga

Vakar Rīgā risinājās Latvijas futbola Virslīgas 2018. gada sezonas pirmssezonas preses konference, kurā ”Riga” FC pārstāvēja galvenā trenera asistents Aleksandars Vlaho un vārtsargs Germans Māliņš. Abi bija vienisprātis, ka komanda šosezon ir gatava cīnīties par augstākajiem rezultātiem. 

Preses konferencei šosezon bija nedaudz citādāks formāts, un klubu pārstāvji atbildēja tikai uz pasākuma vadītāju, kas šoreiz bija Latvijas futbola žurnālistikas leģenda Anatolijs Kreipāns un aktieris Andris Bulis, jautājumiem. Rīdzinieki galveno varoņu lomā bija kā sestie, jo pagājušajā sezonā Latvijas futbola Virslīgas čempionātā iegūtas bronzas medaļas.

Aktieris Bulis uzreiz Germanam uzdeva jautājumu par to, kurš ir nepatīkamākais uzbrucējs Latvijas čempionātā, un Māliņš ar smaidu uz lūpām nekāvējoties atbildēja, ka Gatis Kalniņš, kurš šosezon pārstāvēs Valmieras vienību. ”Viņš ir tāds agresīvs. Gauračs jau arī ir riebīgs. Kaut ko skrien un baksta. Bet tā jau viņi visi dara savu darbu. Katram uzbrucējam ir savas stiprās un vājās puses. Es tā nedaudz pajokoju par puišiem, galvenais, lai tagad neapvainojas.”

Aleksandars izteicas savas domas, kā tribīnēs piesaistīt vēl vairāk līdzjutēju: ”Es ceru, ka šī būs sezona, kurā mums būs daudz panākumu, un tādā veidā arī skatītāji mūsu spēlēs būs aizvien vairāk. Pārējais jau ir atkarīgs no kluba cilvēkiem. Domāju, ka viņi padarīs savu darbu, lai spēlēs ir daudz līdzjutēju. Futbolistiem vienmēr ir vieglāk un patīkamāk spēlēt, kad ir dzirdams skaļš atbalsts.”

”Pagājušajā sezonā biju citā komandā, tāpēc man no iekšienes šobrīd ir grūti vērtēt, vai klubs ir kļuvis vēl spēcīgāks. Nav šaubu, ka mums ir ļoti konkurētspējīga komanda. Sastāvā ir labi futbolisti. Viss būs atkarīgs no mums, no treneru štāba. Ir grūti kaut ko prognozēt. Ir četras piecas komandas, kuras katra var uzvarēt un pretendēs uz titulu. Redzēsim, negribas tagad neko tādu teikt, ka nu mēs tūlīt…Mēs strādāsim un ieliksim visus spēkus,” turpināja Māliņš.

Vlaho visiem pastāstīja par sastāva izmaiņām un mērķiem: ”Mums ir 11 jauni futbolisti. Veidosim jaunu komandu. Mums bija diezgan gara starpsezona. Bijām divās treniņnometnēs – Abu Dabī un Kiprā. Divas trīs nedēļas esam Latvijā, strādājam. Visi gaidām pirmo spēli un ceru, ka nodemonstrēsim savu kvalitāti, meistarību. Ļoti ceru, ka mums būs panākumiem bagāta sezona. Futbolā budžets visu nenosaka. Titulus izcīna spēlētāji un vēlme to izdarīt. Noteikti gribam sasniegt labākus rezultātus nekā pagājušajā gadā.”

31. martā Liepājā, ”Daugavas” stadiona rezervs laukumā, pret pagājušās sezonas sudraba medaļnieci ”Liepāja/Mogo”. Mača sākums pulksten 15:00.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?