Bogdans Vaščuks pret Milanu Saviču. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 26. kārtas spēli aizvadījusi ”Riga” FC, kas jau kopš 17. minūtes spēlēja mazākumā, otrajā puslaikā ielaida vārtus un ar rezultātu 0:1 piekāpās citai Rīgas komandai RFS. 28. oktobrī pret ”Jelgavu” sezonas pēdējā spēle.

Pirms šīvakara spēles turnīra tabulā ”Riga” FC ieņēma otro vietu ar 36 punktiem, kamēr RFS ar 32 punktiem ierindojās ceturtajā vietā, tiesa, RFS ir vēl viena spēle rezervē. Šajā sezonā pret RFS bijām ieguvuši septiņus no iespējamajiem deviņiem punktiem, lai gan bijām ļoti tuvu visiem deviņiem, kad trešajā tikšanās reizē RFS izglābās pēc tam, kad galvenais tiesnesis no laukuma noraidīja Oļegu Laizānu.

Pēc ilgāka pārtraukuma ”Riga” FC sākumsastāvā devās Armands Pētersons. Pašā spēles sākumā izveidojās nervoza situācija pie ”Riga” FC vārtiem, bet kopīgiem spēkiem briesmas novērsām. Sestajā minūtē pēc Antona Kurakina stūra sitiena labi zem pārliktņa ar galvu sita Darko Lemajičs, taču lieliski reakciju nodemonstrēja pretinieku vārtsargs Germans Māliņš. 17. minūtē soda laukumā tika nogāzts Bogdans Vaščuks, tiesneša svilpe klusēja, un mirkli vēlāk pret Kasparu Dubru agresīvi nospēlēja Ēriks Punculs, par ko tiesnesis mūsējam piešķīra otro dzelteno kartīti un attiecīgi noraidīja no laukuma.

Arī pēc tam mājinieki nebaidījās kontrolēt bumbu, ieguvām arī vairākas iespējas izpildīt standarsituācijas, kuras gan līdz galam vēlamo rezultātu nedeva. 39. minūtē Aleksejs Višņakovs labi nospēlēja labajā malā un mēģināja sist tālajā apakšējā stūrī – par laimi, nedaudz garām. Mirkli vēlāk pēc stūra sitiena ar galvu gar vārtu stabu sita Roberts Uldriķis. Jāsaka, ka pirmajā puslaikā no abu komandas puses bija pašaizliedzīga, brīžiem asa spēle, taču vārti gūti netika – 0:0.

Otrā puslaika sākumā RFS veica itin lielu spiedienu uz mājinieku vārtiem, un 62. minūtē RFS arī atklāja spēles rezultātu – centrējums no kreisās malas, un Eduards Višņakovs ar ne to spēcīgāko sitienu vārtu tālajā stūrī pārspēja Vladislavu Kurakinu (0:1). ”Riga” darīja visu, lai izlīdzinātu rezultātu, taču veiksme nebija mūsu pusē – sitieni tika gan bloķēti, gan pāris reizes bumba lidoja mazliet garām vārtiem, kā rezultātā RFS noturēja minimālu uzvaru – 0:1.

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs 28. oktobrī pulksten 14:00 Skonto stadionā pret ”Jelgavu”. Tā arī būs sezonas pēdējā spēle.