Zaudējums. Latvijas futbola Virslīgas 2. kārtas spēlē “Riga” FC šovakar viesos ar 1:2 zaudēja Jūrmalas “Spartakam”. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā guva Felipe Brisola. Piektdien nākamā spēle pret “Liepāju”.

Pret Jūrmalas “Spartaku” pagājušajā sezonā aizvadījām visrezultatīvākās spēlēs. Četros mačos pret šo kūrortpilsētas komandu guvām 18 (!) vārtus, izcīnot četras pārliecinošas uzvaras – 4:0, 6:1, 4:2 un 4:1. Jāpiemin, ka tieši pret Jūrmalas komandu aizvadījām pirmo pārbaudes spēli pēc koronavīrusa pandēmijas. Šis mačs notika Igaunijas pilsētā Pērnavā, kur uzvarētāju noskaidrot neizdevās, komandām spēlējot neizšķirti – 1:1.

Arī šīs dienas spēle Jūrmalā startēja diezgan pozitīvi, jo rīdzinieki ātri ieguva izteiktu teritoriālo pārsvaru, tiesa, momenti tik viegli un ātri kā pret “Valmieru” neveidojās. 18. minūtē soda laukumā ielauzās sezonas pirmo vārtu autors Romāns Debelko, kurš izpildīja sitienu ar lielu pretspēlētāja pretestību, kā rezultātā Dāvis Ošs ar šo epizodi droši tika galā.

Puslaika turpinājumā laukumā risinājās diezgan vienmuļa spēle, un nākamais uzplaiksnījums uzbrukumā bija spēle 45. minūtē, kad rīdzinieki veica lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem. No soda laukuma robežām tika izpildīti vairāki sitieni, taču visi iesprūda kaut kur burzmā, un Ošam principā Jūrmalas komanda nevienā epizodē nebija jāglābj. Jau kompensācijas laikā “Spartaks” nogādāja bumbu viesu soda laukumā, kur neviens no aizsargiem iniciatīvu neuzņēmās, un Nemaņa Belakovičs ilgi negaidīja, raidot bumbu vārtu tīklā – 0:1.

Oļegs Kononovs pēc pārtraukuma uzreiz laukumā sūtīja Oļegu Laizānu un Žordanu Nkololo. 52. minūtē vienatnē rīdzinieku aizsardzību apspēlēja Nvaroriza, noslēgumā arī izpildot precīzu sitienu vārtu tālajā stūrī – 0:2. Diezgan paredzami pie šāda pārsvara “Spartaks” nosēdās aizsardzībā, un rīdzinieki veidoja vienu uzbrukumu pēc otra. Līdz teicamiem momentiem izspēlēt bumbu gan ilgstoši neizdevās. 70. minūtē pēc centrējuma no labās malas ar galvu precīzi sita Felipe Brisola – 1:2.

Tas “Riga” FC sniedza cerību, ka šajā spēlē vēl ir iespēja izcīnīt trīs punktus. Drīz vien pēc centrējuma ar galvu tikai nedaudz garām tuvajam stūrim sita Antonijs Černomordijs. Laba iespēja bija arī Kulem Mbombo, kurš akrobātiskā stilā sita pāri vārtiem. “Riga” turpināja uzbrukt, un “Spartaks” futbolisti brīžiem jau diezgan nekaunīgi deldēja minūtes, taču, esot vadībā, tas nav nekāds brīnums. Pašās beigās “šķērītē” efektīgi sita Herdi Prenga, bet virsū Ošam. Zaudējums ar 1:2.

Nākamā spēle notiks 26. jūnijā Skonto stadionā Rīgā, kur “Riga” FC uzņems “Liepāju”. Mača sākums pulksten 18:00.

Jūrmalas “Spartaks” – “Riga” 2:1 (1:0).
Vārti: Belakovičs 45’+1, Nvaoriza 52′ – Brisola 70′.
Brīdinājumi: Opara, Bulvītis, S. Jerjomenko, Drišļuks, Ošs – Paničs, Fjodorovs, Brizola, Rugins.
Spartaks: Ošs – Kamarā, Bērenfelds, Bulvītis, Opara – Abdullāhi, Drišļuks (Viljamss 67′)– Belakovičs (Džuarī 75′), S. Jerjomenko (Semjuels 67′), Nvaoriza (Adams 61′) – Smits (Skrebels 76′).
Riga: Ozols – Taloša (Rugins 56′), Prenga, Černomordijs, Fjodorovs – Paničs, Šarpars (Laizāns 46′) – Steniu (Pētersons 82′), Brisola, Hora (Nkololo 46′) – Debelko (Mbombo 56′).
Galvenais tiesnesis: Artis Ķēniņš.