Armands Pētersons spēlē pret ”Nomme Kalju”. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Skonto hallē Rīgā šovakar devīto pārbaudes spēli aizvadīja ”Riga”, kas Ziemas kausa ietvaros cīnījās neizšķirti 1:1 ar Igaunijas komandu ”Nomme Kalju”. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva uzbrucējs Valērijs Šabala.

Līdz šim bijām aizvadījuši astoņas pārbaudes spēles, kuru laikā izcīnītas piecas uzvaras, reizi spēlēts neizšķirti un piedzīvoti divi zaudējumi. Pēdējo spēli aizvadījām sestdien, kad ar 4:2 uzvarējām Lietuvas vicečempioni ”Trakai”. Ņemot vērā, ka starp spēlēm bija tikai viena diena, pirmajā puslaikā laukumā devās visai eksperimentāls sastāvs, kuram jūtami pietrūka sapratnes.

Jau pašā spēles sākumā meistarība bija jārāda Vladislavam Kurakinam, kurš komandu glāba pēc Janasa Tomeša sitiena. Bumbas kontrolē pārsvars nebija nevienai no komandām, bet 18. minūtē vēl viens sitiens Igaunijas vienībām – no 20 metriem nedaudz garām Liliu. 27. minūtē Armands Pētersons izdarīja tehnisku sitienu, bumba griezās tālajā devītniekā, un vārtsargs skaistā lēcienā bumbu atsita. Dažas minūtes vēlāk vēlreiz par vārtu drošību bija jārūpējas Kurakinam, un vārtsargs atkal nospēlēja precīzi.

39. minūtē igauņiem atkal bija izcila iespēja, Liliu jau sita tukšos vārtus, taču laicīgi spēja atgriezties Viktors Litvinskis, kurš neļāva bumbai ieripot vārtos. Puslaika beigu daļa jau bija mierīgāka, un pēc 45 minūtēm uz rezultāta tablo joprojām 0:0. Pēc pārtraukuma Vladimirs Volčeks uzreiz nolēma veikt vairākas spēlētāju maiņas.

Otrā puslaika sākumā neliels pārsvars piederēja igauņiem, taču izdevās noturēt savus vārtus neskartus. 56. minūtē skaista saspēle – Artūrs Zjuzins Litvinskim, aizsargs vienā pieskārienā uz tālo stūri, un pa vārtu pārliktni sita Boriss Bogdaškins. Astoņas minūtes vēlāk Liliu savu panāca, tiekot tuvu vārtiem un beigās sitot tālajā stūrī. 78. minūtē Valērijs Šabala guva trešos vārtus pēdējās trīs spēlēs – Antons Kurakins sita vārtu stūrī, vārtsargs atsita, bet pirmais pie bumbas bija Šabala – 1:1. Noslēgumā pārsvars piederēja mums, ar ko gan nepietika, lai izrautu uzvaru – 1:1.

Ziemas kausā nākamā spēle mums paredzēta 21. februārī Lietuvas pilsētā Marijampolē.