Nigērijas uzbrucējs Činonso Okonkvo šoreiz savu iespēju neizmantoja. Foto: redbullsalzburg.at

25.01.2017. / Preses dienests

Vladimira Volčeka komanda aizvadīja otro pārbaudes spēli Apvienotajos Arābu Emirātos. Pēc solīda pirmā puslaika rīdzinieki tomēr atzina Eiropas līgas grupu turnīra dalībnieka Zalcburgas „Red Bull” pārākumu. Vienīgie vārti tika ielaisti spēles 76. minūtē. „Lauvām” tas bija pirmais zaudējums piecos pirmssezonas mačos.

Volčeks otro spēli pēc kārtas uzsāka ar Kasparu Gorkšu un Gabonas izlases spēlētāju Henrī Ndongu aizsardzības centrā. Uzbrukuma smailē atkal darbojās cits pārbaudāmais spēlētājs Činonso Okonkvo. Šis 26 gadu vecs uzbrucējs no Nigērijas pirms pāris dienām guva abus vārtus pret „Henan Jianye”. Sākumsastāvā atgriezies Oļegs Laizāns, kurš savā ierastā pozīcijā nomainīja Borisu Bogdaškinu, kā arī vārtsargs Vladislavs Kurakins, kurš mačā ar ķīniešiem nepiedalījās. ”Sarkanie buļļi”, kas pagājušajā vasarā no UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra izslēdza ”Liepāju” (1:0 mājās un 2:0 izbraukumā), laukumā sūtīja spēcīgāko sastāvu.

Pirmajā puslaikā bumbu biežāk kontrolēja 10-kartējs Austrijas čempions, taču abiem pretiniekiem bija līdzīgas izredzes atklāt rezultātu. 9.minūtē Kurakins glāba pēc sitiena no gaisa, savukārt puslaiku vidū ļoti labu izdevību palaida garām Okonkvo.

Otrajā puslaikā komandas aktīvi iesaistīja spēlē rezervistus. Pakāpeniski „Red Bull” pārsvars pieauga, taču arvien abu komandu vārtsargi diezgan reti iesaistījās notikumos. Spēles vienīgais rezultatīvais uzbrukums nobrieda 76. minūtē. Ar Zalcburgas uzbrucēja pirmo piegājienu Kurakins tika galā, taču Mergims Beriša sarežģītajā situācijā pamanījās uzsist atkārtoti un trāpīt – 0:1.

No interesantiem notikumiem mača otrajā pusē noteikti jāizceļ Linēla Kitambalas debiju. Šis uzbrucējs komandai pievienojies uz pārbaudes nosacījumiem. Viņa CV ir atzīmes par izsaukumiem uz Francijas U-21 izlasi (4 spēles / 1 vārti), kā arī 55 nospēlētie mači Ligue 1 (6 vārti) un Beļģijas „Charleroi” (25/5). Par otro debitantu kļuva Ārons Mbimbe, kurš gandrīz visu otro puslaiku ar Ndongu veidoja centra aizsargu duetu. Arī šis futbolists, kura kontā ir septiņas spēles Kamerūnas izlasē, ieradās uz pārbaudi.

Fotogalerija

Dubaijā „lauvas” trenēsies līdz 29. janvārim. Pēdēja pārbaudes spēle AAE ieplānota uz sestdienu, kad pretī stāsies spēcīga Kazahstānas ”Astana”.